GAA обобщение: Дейвид Клифърд се завръща, докато Кери побеждава Монаган
Breaking News | 2024-02-04 | 21:16:34

Дейвид Клифърд се завърна в отбора на Кери, като им помогна да победят с 3-15 до 1-12 над Монаган в Clones.

Клифърд влезе в 32-ата минута за Ронан Бъкли, с Кери напред с 1-9 до 1-5, когато той влезе на терена, преднина, която те взеха до паузата.

Той продължи оттам, откъдето тръгна миналия сезон, тъй като той вкара втория гол на Кери в 59-ата минута, като Шон О'шеа отбеляза третия им гол, тъй като той отбеляза 1-7 от краен нападател, за да донесе на Кери първата им победа в лигата.

В Дери , Мики Харт се изправи срещу бившия си отбор, докато Дери победи съперника си от Ълстър Тайрън с 1-12 до 0-9.

Дери стартира бързо, като точките на Шейн Макгуигън и Кормак Мърфи им дадоха 0-5 до преднина от 0-1 след 15 минути

Тайрон затвори изоставането, но Дери продължи да бележи резултата, след като те поведоха с 0-7 на 0-5 на почивката.

Дери увеличиха преднината си до 0-12 до 0-7 в един момент през второто полувреме и се увериха в играта чрез гол на Конър Глас в 69-ата минута, за да подпечатат победата.

В Dr Hyde Park, завърши наравно между Роскомън и Голуей при равенство 0-09.

Конър Кокс отбеляза пет точки за Роскомън, които водят на полувремето с 0-7 на 0-4. Въпреки това, те не можаха да надградят преднината си през второто полувреме, като последният им резултат дойде в 51-ата минута.

Пол Конрой отбеляза изравнителната точка в 62-ата минута, докато Голуей чакаше първа победа продължава.

Във втора дивизия Лаут гарантира, че Корк ще трябва да чака за първата си победа с победа с 2-9 до 0-13 в Арди.

Головете на Лаут бяха отбелязани два пъти в първите три минути чрез Ciaran Keenan и Ciarán Downey, тъй като Cork не можа да се възстанови през второто полувреме.

Jim McGuinesses направи две победи от две, докато Donegal се бореше за победа с една точка над Cavan. Oisin Gallen отбеляза шест точки за Donegal, тъй като те бяха изтласквани докрай от Cavan.

В трета дивизия Westmeath победи Clare с 1-11 до 0-13 благодарение на точката на Ronan O'Toole в последната минута.

В Markievicz Park, Sligo постигнаха първата си победа, когато победиха Wicklow с 2-10 на 1-11. Имаше и минимална победа за Antrim, който победи Offaly с 2-5 на 1-7.

Hurling

Limerick стартира своята кампания Allianz Hurling League 1B с удобно 1-36 до победа с 1-09 над Антрим. Шейн О'Брайън отбеляза гола на Лимерик, като той завърши мача с 1-5.

Donnacha Ó Dálaigh също впечатли с шест точки, като Адам Инглиш отбеляза 1-9.

Клеър победиха съперника си от Мюнстер Корк с 1-25 до 2-19 в първия си мач. В забавен сблъсък в Кюсак Парк, Клеър винаги беше извън обсега на Корк, като голът на Сидна Мори дойде в жизненоважен момент през второто полувреме.

Патрик Хорган вкара 1-7 за Корк, с техните втори гол дойде от Томи О'Конъл.

В Ноулън Парк, завърши наравно между Килкени и Уексфорд при равенство 2-16.

Килкени смятаха, че са спечелили мача, когато Били Дренън вкара втория си гол в мача от дузпа, но Уексфорд отговори незабавно с гол на Сиан Бърн, за да спаси точка.

В другия мач от първа дивизия Уотърфорд спечели с 12 точки над Офали при победа с 3-20 до 0-17.

Всички голове на Уотърфорд дойдоха през първото полувреме, като Стивън Бенет вкара 2-4, а третият гол дойде от Шон Уолш.